Trendy wnętrzarskie w 2019 roku w Polsce

przestronne okna w salonie w Białymstoku

Ludzie obecnie zaczęli wracać do roślinności i dlatego coraz popularniejsze stają się rośliny w doniczkach. Dla tych, którzy nie mają czasu na pielęgnację – bardzo dobrze wyglądają one również na tapecie, którą położymy na ścianę.

Co jest najważniejszym prądem?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat najważniejszy jest kolor, który według projektantów nie może być wybierany przypadkowo. W 2019 roku i kolejnych latach najmodniejszy będzie kolor słonecznego koralu. Podobno kolor ma zwracać uwagę na światowe problemy ekologiczne związane z klimatem, który się cały czas ociepla.

Polacy bardzo chętnie wybierają do swojego domu kolory jasnoniebieskie białe, a także beż. Projektanci podkreślają, że wybór odpowiedniej kolorystyki jest bardzo ważny, ponieważ kolory ścian w mieszkaniu będą miały wpływ także na samopoczucie domowników i ich nastrój. W Białymstoku można znaleźć wiele świetnych sklepów oferujących różnorodne kolory farb.

Jakie meble do domu wybrać w 2019 roku?

Każdy właściciel swojego mieszkaniowa chce zakupić meble, które będą przede wszystkim jak najbardziej funkcjonalne. Warto poszukać takiego rozwiązania, aby od razu w komplecie kupić regały i biurka, a także stół jadalniany.

Polacy coraz chętniej decydują się na to, aby wybierać duże i wygodne fotele, a także łóżka. Kiedyś musieliśmy mieszkać w jednym lokalu całą dużą rodziną, a w dzisiejszych czasach możemy zakupić mieszkanie i żyć tylko we dwoje. Na terenie Białegostoku wiele osób decyduję się również, aby wykonać zabudowaną kuchnię, dzięki czemu oszczędzamy jeszcze więcej miejsca i mamy przestrzeni.

Czy w Białymstoku architekci projektują minimalistycznie?

Architekt wnętrz Białystok potrafi urządzić przestrzeń mieszkalną w stylu minimalistycznym, ale z roku na rok ludzie są coraz bardziej odważni i wykorzystują mocne kolory i duże przestronne garderoby.

Z roku na rok coraz bardziej popularne będą:

  • duże roślinne motywy,
  • ekstrawaganckie kolory,
  • niecodzienne odcienie faktur,
  • nowoczesne wzory mebli.