Meble łazienkowe w Białymstoku – naturalnie z Podlasia

nowoczesne meble łazienkowe Olsztyn

Meble łazienkowe bywają traktowane nieco po macoszemu. Z uwagą wybieramy sprzęty takie jak: wanna, umywalka, a nawet bidet.
Z pietyzmem dobieramy kafelki, armaturę i inne detale. A jednak to meble przeznaczone do tego pomieszczenia stanowią przecież w ogromnej mierze o jego ostatecznym charakterze. Ich fronty „na wysoki połysk” lub nie, wykonywane z różnorodnych surowców – stanowią o atmosferze całego wnętrza.
W łazience, a właściwie coraz częściej w nowoczesnym pokoju kąpielowym, jako pomieszczeniu służącemu relaksowi i wyciszeniu – jest to szczególnie istotne.

Łazienka w stylu zen

A skoro spokój i harmonia, to idealnym rozwiązaniem będzie właśnie łazienka w stylu zen. I wcale nie oznacza to, że miałaby być cała upstrzona pstrokatymi mandalami. Wręcz przeciwnie. Jest ona minimalistyczna, z elementami drewnianymi oraz często – z dodatkiem zieleni.

Namiastkę nirwany podczas kąpieli zapewni właśnie takie, tworzące atmosferę wszechogarniającego spokoju drewniane otoczenie. A drewniane meble łazienkowe z Podlasia to prawdziwy hit. W końcu łazienka w stylu „zen” wcale nie musi opierać się na surowcach z Dalekiego Wschodu.
A rodzime drewno, którego na Podlasiu właśnie nie brakuje, dopełni jej charakteru i stworzy niepowtarzalny klimat dla każdej kąpieli.

Łazienka rustykalna – od białostockiego stolarza co się zowie

Skoro drewno i powrót do natury są obecnie tak powszechne i modne, a Podlasie wiedzie prym w produkcji drewnianych wyrobów od stuleci, to właśnie tam warto szukać inspiracji do aranżacji wnętrz. Również łazienkowych. Bo łazienka w stylu rustykalnym to coś bardziej swojskiego, niż egzotyczne „zen”.

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Nic podobnego! Jakże wielu zwolenników mają obecnie styl rustykalny, ludowy, czyli tak zwany folk.
A właśnie na Podlasiu, ot, choćby podczas wizyty w skansenie w Wasilkowie na obrzeżach Białegostoku, szukać można inspiracji do urządzenia w tym stylu pomieszczeń. Na przykład całkiem współczesna umywalka na bazie żeliwnej lub cynowej misy w stylu retro, jakich niegdyś, jeszcze przed nastąpieniem czasów wszechobecnych sieci wodociągowych używano powszechnie na polskich wsiach, wręcz domaga się drewnianej oprawy.

Nie każdy mebel gotowy, nabyty w sieciówce lub na pchlim targu, okaże się do tego odpowiedni. I właśnie profesjonalny stolarz z Białegostoku fachowo wykona odpowiednią podstawę na zamówienie. A że jest to mebel stosunkowo prosty – ta część wymarzonej łazienki w sielskim stylu pojawić się powinna stosunkowo szybko.
Nieco dłużej poczekać trzeba będzie zapewne na misternie wycinane w drewnie czy też rzeźbione elementy rustykalnej łazienki, ale warto.

Meble łazienkowe w tylu folk wprost z podlaskiej ziemi urzekać będą wówczas przez długie lata.

Łazienki mroczne i magnetyczne, ale fascynujące

Bo nie każdy ma zamiłowanie do drewna. A łazienki na przykład w kolorze czarnym także mają ostatnio liczne rzesze swoich zwolenników. W ciemnych, ale połyskujących wnętrzach również łatwo o atmosferę spokoju i zadumy.

A w Białymstoku w piękne i eleganckie meble łazienkowe zaopatrzymy się nie tylko u stolarza.
Mamy tutaj wybór licznych opcji, w tym również fascynujące meble w kolorach:

  • czarnym,
  • grafitowym,
  • kobaltowym,
  • granatowym,
  • oberżyna,
  • śliwkowym,
  • ciemnych wrzosów, etc.

Właśnie ciemne kolory nadają łazienkom wrażenie wnętrz wyjątkowo wytwornych. Pomimo, że jeszcze do niedawna taki pomysł uchodził za skrajnie ryzykowny. Któż z nas nie pamięta mało zachęcających ciemnych kafelków na ścianach w słynnych i niesławnych ośrodkach wczasowych budowanych za czasów poprzedniego ustroju? Jednak charakter wnętrz z czasem zmienia się i przy obecnych możliwościach ich wyposażenia łazienki w ciemnych kolorach są wyjątkowo wytworne.

Bogatą ofertę mebli łazienkowych posiada Best Mebel z Białegostoku: https://bestmebel.pl/uslugi-stolarskie/meble-lazienkowe/