Co jest modne we wnętrzach w 2019 roku?

klasyczne meble na wymiar Białystok

2019 rok to wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym, ale ocieplonym. Od kilku lat we wnętrzach największą popularnością cieszy się naturalny kamień, taki jak granit, marmur albo trawertyn. Popularność w ostatnim czasie zdobyły również płytki ceramiczne i blaty wykonane z konglomeratu.

Styl etno zdobywa popularność

Bardzo szerokim pojęciem jest styl etno. Najprościej mówiąc jest to połączenie tradycyjnych wzorów i wyrobów pochodzących z różnych części całego świata.

Decydując się na styl etno, możemy mówić o:

  • wzorach abstrakcyjnych,
  • łagodnej palecie kolorów,
  • wzbogacaniu wnętrz.

Do stylu etno można również dopasować inspiracje pochodzące z Azji. Będą to między innymi ilustracje na jedwabiu, dalekowschodnie meble, a także trend wabi-sabi.

Minimalizm i maksymalizm w 2019 roku

Mówiąc o nowoczesnym minimalizmie mamy do czynienia, że stopniowo zanikającą surowością. Na salony wkroczy więcej naturalnych akcentów, wykonanych z jasnego drewna albo plecionek. Biel i naturalną szarość będą zastępować kolory pasteli, beżu i kremu. Natomiast zamiast betonu uznanie zdobywa naturalny kamień.

Wchodząc w temat maksymalizmu, będziemy mieli do czynienia z wyrazistymi formami lub przeszklonymi motywami dekoracyjnymi. Popularne w 2019 roku będą również tapety i fototapety, które pozwalają natychmiast zmienić charakter praktycznie każdego wnętrza. Uznanie zdobędą również obrazy i tkaniny, a także intrygujące grafiki i plakaty.

Coraz więcej roślin we wnętrzach

Kolejne lata będą wprowadzały do naszego mieszkania żywe rośliny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pomagają one oczyszczać powietrze, a z drugiej strony pięknie dekorują wnętrze.

Projektanci wnętrz będą stawiać na delikatne listki oraz ciekawe kolorystycznie kwiaty i wcale nie będzie chodziło o zagraniczną egzotykę, ponieważ do łask powróci nasza rodzima paprotka. Wzory kwiatów będą również coraz częściej występować na tapetach lub fototapetach, a także na zasłonach i firanach, a nawet dywanach czy pościelach.