Aranżacja funkcjonalnej przestrzeni w łazience

meble łazienkowe na wymiar w Białymstoku

Dość duży problem, a także wymagające zadanie stanowi zaaranżowanie funkcjonalnej łazienki, zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy bardzo niewielką przestrzeń. Koniecznie wtedy trzeba tak zagospodarować wolne miejsce, aby znalazły się tam niezbędne sprzęty, akcesoria łazienkowe, a także miejsce do przechowywania kosmetyków i innych produktów, których używamy na co dzień.

Jak powiększyć przestrzeń w małej łazience?

Żeby wizualnie powiększyć przestrzeń dostępną w łazience, warto postawić na jasne płytki ceramiczne albo na jasne kolory farb. Najbardziej rekomendowane kolory to:

  • biel,
  • szarość,
  • błękit,
  • zieleń,
  • róż.

Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie dużych płytek, które będą tworzyć jednolitą taflę odbijające światło. Popularne są również motywy pasków, które można wykonać na ścianach, ale także na elementach aranżacji takich jak np. zasłona prysznicowa.

Jakie akcesoria do łazienki kupują właściciela nieruchomości w Białymstoku?

Świetnym pomysłem wykorzystywanym przez wielu projektantów domów w Białymstoku jest wykorzystanie błyszczących elementów. Może to być przede wszystkim szkło, ale także meble lakierowane w połysku lub chromowane elementy wystroju. Dobrze jest również pomyśleć o odpowiednim stojaku na szczotkę WC i uchwycie na papier toaletowy.

Lustra, które zostały pozbawione ram, także pozwalają uzyskać złudzenie optycznego powiększenia wnętrza. Niektórzy decydują się także na to, aby oddzielić strefę kąpieli od sprzętów łazienkowych.

Czego unikać przy aranżacji łazienki?

Najczęstszym błędem początkujących osób, które pierwszy raz urządzają łazienkę jest wybór nieodpowiedniego oświetlenia. Należy przede wszystkim zakupić światło które zamontujemy przy lustrze, aby równomiernie oświetlało twarz i nie rzucało żadnych cieni.

Jeszcze innym popularnym błędem jest zastosowanie niewspółgrających ze sobą elementów. Bardzo często można to zauważyć w białostockich wnętrzach, gdy w łazience położone są płytki ceramiczne i w ogóle niepasujące do nich meble.