Meble kuchenne w Olsztynie – nowoczesne lub stylowe

kuchnie na wymiar Olsztyn

W wielkim stylu powraca ostatnimi czasy umiłowanie natury i przyrody. Styl rustykalny święci tryumfy nie tylko w zakresie wyposażenia wnętrz czy też w trendach jeśli chodzi o ubiór (gdzie tak zwane nawiązujące do niego boho wciąż jest bardzo na topie).
Sami jednak powinniśmy zdecydować, czy właśnie nasza kuchnia będzie wyglądała niemal jak rodem ze skansenu w Olsztynku, czy też błyszczeć jak gdyby wywodziła się rodem z filmów science fiction.

Bo ilu gotujących tyle upodobań – nierzadko zupełnie niezależnych od panującej aktualnie mody. Tym właśnie upodobaniom i oczekiwaniom naprzeciw wychodzą profesjonalni twórcy mebli na wymiar. W pomieszczeniu takim jak kuchnia jest szczególnie ważne aby wszystkie szafki i szafeczki tworzyły ze sobą spójną kompozycję jak najbardziej wygodną przy tym w użytkowaniu.

Meble do kuchni – jak je dobrze wybrać

Oprócz wspomnianych już upodobań niezwykle istotną kwestią jest przestrzeń jaką dysponujemy. Zupełnie inne meble, chociaż w tym samym stylu, dobierzemy do pomieszczenia stosunkowo małego, a inne – do przestronnej kuchni.

Znaczenie będzie również miało, czy użytkowany w niej sprzęt AGD, taki jak między innymi:

 • kuchenka,
 • piekarnik,
 • zmywarka,
 • lodówka,
 • a nierzadko również i pralka,

będzie sprzętem wolnostojącym czy do zabudowy. Nie zawsze wynika to z naszego widzimisię, a bywa zdeterminowane parametrami pomieszczenia. Czasami możliwość instalacji niektórych z nich w zabudowie bywa utrudniona bądź niemożliwa bez dokonania zmian w dotychczasowych instalacjach i ich układzie, w związku z czym chętniej po prostu rezygnujemy z przesadnej rewolucji w tym zakresie.

Ponadto kiedy w kuchni znajdują się różnego rodzaju wnęki, to warto zaaranżować je właśnie na szafki – ponieważ trudno zazwyczaj wykorzystać je w inny sposób takie rozwiązanie pozwoli pozostawić więcej przestrzeni użytkowej a przechowywanie rzeczy właśnie w tej szafkownęce stanowi zwykle najwygodniejsze rozwiązanie.

Meble z płyty MDF – do kuchni rustykalnych, futurystycznych i we wszelkich innych stylach

Dlaczego płyty MDF są obecnie takie popularne? Łączą one w sobie:

 • atrakcyjną cenę;
 • względną trwałość;
 • bardzo atrakcyjny wygląd;
 • przeogromny wachlarz możliwości w zakresie doboru ich kolorystyki oraz wykończenia: na wysoki połysk, matowe, drewnopodobne itp.

Z tego surowca stworzyć można praktycznie każdy rodzaj mebli, dopasowanych optymalnie do wnętrza zarówno pod względem wizualnym jak i organizacyjnym, możliwie najbardziej usprawniającym codzienne korzystanie z kuchni.

Zanim sięgniemy po MDF warto zastanowić się nad meblami do kuchni z drewna. Pozwala ono zastosować niemal ten sam szereg pozytywnych rozwiązań jak w przypadku płyty MDF, ale jest przy tym o wiele trwalsze.

Drewniane meble kuchenne z Olsztyna do kuchni rustykalnej

Naturalnie meble drewniane świetnie pasują do kuchni w stylu rustykalnym. To pojęcie nie jest do końca jednoznaczne, ponieważ rustykalna może być kuchnia zarówno o charakterze:

 • prowansalskim,
 • podobnym do tego z naszych polskich skansenów,
 • surowym-drewnianym, ale nieco nowoczesnym.

Kombinacji mieszczących się w tym szerokim pojęciu może być wiele. Niemniej dobrze zaprojektowane i wykonane meble kuchenne w Olsztynie pozwolą zagospodarować tego typu wnętrze efektownie i „z głową”.

Jak zawsze duża kuchnia będzie pozostawiała możliwość wyboru: czy ma być ona z tak zwaną „wyspą”, czy też nie. W mniejszych pomieszczeniach wykorzystany zostanie zaś sensownie każdy zakamarek, aby wolnej przestrzeni pozostało jak najwięcej.

Niezależnie od rozmiarów tego pomieszczenia nie ma lepszego wyboru niż meble na wymiar do kuchni. Wykonane przez fachowców zawsze będą uwzględniały wszystkie najdrobniejsze niuanse zawarte w charakterze zarówno konkretnego pomieszczenia jak i jego użytkownika.