Meble biurowe w Olsztynie – gotowe czy na wymiar

meble biurowe Olsztyn

Wybór mebli biurowych to nie lada wyzwanie. Nie dość, że jest to stosunkowo duża i długoterminowa inwestycja, to jeszcze trzeba wybrać stosunkowo uniwersalny „klucz”, według którego ten wybór nastąpi.

Biorąc pod uwagę, że korzystać będzie z nich bardzo wiele osób, codziennie przez długie godziny, trzeba dobrze zastanowić się jakie rozwiązanie okaże się najbardziej optymalne – możliwości jest co niemiara. Trudno jednak brać pod uwagę potrzeby konkretnych pracowników, uwzględniając przy tym ewentualną ich rotację i inne czynniki. Właśnie dlatego w tym wypadku decyzja może być dużo trudniejsza, niż wybór mebli do domu.
Na pierwszy rzut oka meble do biur wydają się być do siebie bardzo podobne. Istnieje jednak sporo ich wariantów i kombinacji, w związku z czym tak ważny jest właściwy dobór.

Rozwiązanie „ekonomiczne” – czyli najtańsze

Ekonomiczne być może tylko pozornie. Skoro wszystkie biurowe meble wydają się być do siebie podobne można zdecydować się po prostu na zestaw najtańszych.

Najtańsze meble już podczas eksploatacji mogą wyjawić jednak cały szereg nieoczekiwanych niepożądanych cech, na przykład:

  • szybciej się niszczą a ich naprawa okazuje się nieopłacalna, bądź nawet niemożliwa;
  • są nieestetyczne i dlatego ich cena jest taka a nie inna;
  • wykonane są z tandetnych surowców i nie posiadają odpowiednich atestów, przez co mogą być nawet szkodliwe dla ich użytkowników;
  • są niepraktyczne, mają mało miejsca na dokumenty albo są wyjątkowo niewygodne.

Jest to naturalnie rodzaj „ruletki”, ponieważ żadna z powyższych cech występować nie musi. Równie dobrze pojawić mogą się inne nieprzewidziane mankamenty. Przeważnie niestety, i to w przypadku każdego rodzaju produktu, cena odzwierciedla jego jakość.
Czasami pojawiają się niedrogie „perełki” służące przez lata. Trzeba jednak zwykle poświęcić sporo czasu, aby je wyłowić. A jak wiadomo: „czas to pieniądz”.

Meble gotowe – zalety i wady

Gotowe meble z tak zwanej wyższej półki będą zdecydowanie solidniejsze, niż te opisane powyżej. Zazwyczaj również cechuje je dużo ciekawszy i elegantszy design, jednak problemy charakterystyczne dla rozwiązań gotowych – pozostają.

Przede wszystkim trudno dopasować pomieszczenia do mebli a nie na odwrót. Nawet, jeżeli te konkretne meble tak bardzo się podobają. Ponadto ich narzucony z góry układ sprawia, że nie zawsze to, co wydaje się na pierwszy rzut oka poręczne i wygodne sprawdzi się w konkretnym biurze.
Dobranie mebli gotowych wymaga za każdym razem ogromnej wyobraźni, szczególnie tej przestrzennej, właściwej raczej profesjonalnemu architektowi niż przeciętnemu przedsiębiorcy z zupełnie innej branży.

Meble biurowe z Olsztyna – prosto od zaufanego rzemieślnika

Specjalistów wykonujących na indywidualne zamówienie meble biurowe w Olsztynie nie brakuje. Meble takie mogą być wykonane choćby z solidnego drewna. Posłużą wówczas przez lata.
Ponadto posiadają zwykle cały szereg innych zalet, takich jak na przykład:

  • niestandardowe parametry mebli przystosowanych do potrzeb i powierzchni konkretnego biura;
  • kolor i fakturę, jakich próżno szukać w sklepach z gotowymi produktami tego typu;
  • posiadają zwykle wszystkie wymagane atesty – profesjonalny wykonawca tego typu mebli ma na uwadze aktualne przepisy BHP;
  • wykonawca służy pomocą i radą w kwestii doboru oraz projektu mebli do bardzo konkretnych potrzeb;
  • są zwykle znacznie bardziej trwałe od tych gotowych, a wspomniane eleganckie drewno to tylko jeden z potencjalnych surowców z jakich mogą one powstać.

Jeżeli jesteśmy w stanie przewidzieć, że pracownicy biura będą pracowali w nim latami, to możemy pokusić się o sprawienie im miłej niespodzianki – czyli wygodnych mebli, nawet tylko krzeseł, dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Z pewnością docenią to bardziej niż wypracowaną przy bólu pleców premię.

Ostatnie rozwiązanie nie należy może do najtańszych z możliwych, ale stanowi inwestycję na lata. Nie trzeba wówczas zaprzątać sobie głowy kolejną wymianą mebli w stosunkowo krótkim okresie, a zaoszczędzony w ten sposób czas i nierzadko również pieniądze – spożytkować na rozwój firmy albo po prostu odpoczynek.