Którą altanę najlepiej wybrać do ogrodu?

pielęgnacja ogrodów białystok

Altana za domem w ogrodzie jest idealnym miejscem do wypoczynku, a także spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również świetny pomysł spotkania z przyjaciółmi.

Pięknie zaprojektowana altana doda wdzięku i uroku każdemu ogrodowi. Mieszkańcy Białegostoku posiadający nawet niewielką przestrzeń do zagospodarowania decydują się na altanę, ponieważ można zaprojektować model, który idealnie wpasuje się w każdy przydomowy krajobraz.

Jaką altanę można zaprojektować?

Bardzo ciekawym pomysłem w ostatnich czasach stała się altana połączona z wędzarnią. Zawsze warto zdecydować się na wersję z zadaszeniem, ponieważ można wtedy z niej skorzystać nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Osoby, które są zwolennikami klasycznego rozwiązania, najczęściej decydują się na altany ażurowe. Tego rodzaju projekt wygląda bardzo atrakcyjnie i tworzy również klimatyczne miejsce do relaksu.

Jakie są najczęściej wybierane altany w Białymstoku?

Na terenie Białegostoku właściciele prywatnych nieruchomości bardzo często wybierają popularne modele altan drewnianych. Taka konstrukcja pasuje do ogrodów w różnych stylach. Może być uzupełnieniem klasycznych domów jednorodzinnych, ale również nowoczesnych obiektów.

Wybierając klasyczną drewnianą altanę, warto zwrócić uwagę na rodzaj surowca, z którego zostanie zaprojektowana. Projektanci oferują altany drewniane wykonane ze:

  • świerku,
  • jodły,
  • modrzewia,
  • sosny.

Należy również brać pod uwagę to, że wszystkie altany wykonane z drewnianych konstrukcji będą wymagały impregnacji i regularnej konserwacji. Pozwoli to zadbać o nienaganny wygląd i raz postawiona altana będzie służyć przez kilkanaście lat.

Rodzaj pokrycia dachu altany

Dach altany może zostać pokryty blachodachówką lub dachówką ceramiczną albo specjalnym gontem bitumicznym. Rodzaj pokrycia będzie zależał od konstrukcji i wielkości projektu.

Posiadając działkę blisko jezdni, warto pomyśleć o posadzeniu krzewów lub bujnej roślinności, która pozwoli zapewnić prywatność.