Aktualne trendy w ogrodnictwie

urządzone ogrody białystok

Każdego roku w Londynie odbywa się wystawa prowadzona przez RHS Chelsea Flower Show. To tam właśnie spotykają się ogrodnicy i producenci przyjeżdżający z całego świata.

Każdy, kto zajmuje się ogrodnictwem profesjonalnie i chce poznać aktualności na rynku, powinien zaplanować na wyjazd do tego miejsca. Będzie mógł tam zobaczyć najnowsze trendy, a także nowoczesne aranżacje w ogrodzie.

Co w najbliższym czasie będzie modne w ogrodzie?

Od dwóch lat popularność zdobywa rdza, która będzie coraz częściej pojawiać się w ogrodzie. Osoby zastanawiające się nad tym, jak umieścić ją w swoim ogrodzie powinny zadbać o różnego rodzaju dodatki ogrodowe wykonane z zardzewiałego materiału.

Rdza jest niezwykle eleganckim kolorem, który może być bardzo harmonijnym połączeniem z różną roślinnością. Warto więc zadbać nie tylko o dodatki w kolorze, ale także rośliny takie jak:

  • irysy,
  • dalie,
  • mieczyki.

Kolejne lata to kwiaty z warzywami

Zakładanie ogrodów wymaga kreatywności oraz pomysłowości. Kiedy połączymy nasze kwiaty z różnego rodzaju warzywami, które spożywamy każdego dnia to będziemy mogli stworzyć sobie taki mały własny warzywniak.

Nikt wcześniej nie pomyślał o tym, że warzywa mogą również pełnić funkcje roślin ozdobnych. Pomiędzy kwiatami można posadzić przede wszystkim różne zioła, ale także sałatę i truskawki. W swoim przydomowym ogrodzie można również posadzić jadalne kwiaty.

Które kwiaty będą popularne w następnych latach?

Rośliny, które będą najczęściej sadzone przez kolejnych kilka lat to dalie i maki. Oczywiście każdy może również szukać swoich własnych inspiracji, a także podglądać jak dbają o ogród inni.

Projektując swój ogród można brać pod uwagę propozycje ekspertów, ale dobrze jest także tworzyć ogródek według własnego gustu. Mamy coraz większe możliwości oraz warunki ogrodnicze, aby stworzyć to czego naprawdę potrzebujemy. Samo obserwowanie ogrodowych trendów może być również ciekawym zajęciem.