Szafy na wymiar z Olsztyna – drewniane i nie tylko

wybór szaf na wymiar w Olsztynie

Przechowywanie zarówno odzieży jak i różnych sprzętów, na przykład tych do sprzątania, wymaga odpowiedniej aranżacji wnętrz. W zależności od tego, czy dysponujemy małą czy też większą powierzchnią oraz liczbą pomieszczeń inaczej rozwiążemy ten logistyczny problem.

Nie ulega wątpliwości, że wolnostojące długie wieszaki na ubrania, chociaż dostępne na przykład w różnych sieciach sklepów z wyposażeniem wnętrz, nadają się co najwyżej do pralni albo do ustawienia ich w sklepie tuż obok przymierzalni, co zresztą często ma miejsce. We wszelkich pomieszczeniach mieszkalnych to już wątpliwa ozdoba.

Nawet w jednorodzinnych domach, dysponujących piwnicą lub strychem, gdzie zazwyczaj przechowuje się ubrania na kolejny sezon albo czyni z nich magazyn na sprzęt służący do domowych porządków – takie prowizoryczne rozwiązania tworzą jedynie wielki chaos, dlatego ich właściciele coraz częściej decydują się na umieszczanie solidnych mebli również w tego rodzaju „składzikach”.

Dobrze dobrane, najlepiej na wymiar, meble do garderoby albo domowego „schowka” na przedmioty nieużywane przez długi czas pozwalają utrzymywać porządek na bieżąco. W znacznie lepszym stanie po latach okażą się dzięki nim rzeczy przechowywane na wieczne „przyda się”, które nasze wnuki mogą odkryć po latach z niemałym zachwytem.
Właśnie z tego powodu szafy na wymiar albo tak zwane pawlacze powinny być trwałe. Obecny wybór możliwości sprawia, że mogą być one przy tym również bardzo ładne.

Szafy na wymiar – jak to ugryźć

Naturalnie nie jest to zachęta do chwytania szaf szczękami. Jak natomiast ugryźć ten temat, aby szafy wykonane na wymiar nie zostały zbyt szybko nadgryzione „zębem czasu”? Podstawą jest z pewnością solidne wykonanie, o które z pewnością zadbają olsztyńscy rzemieślnicy. Innym niezwykle istotnym czynnikiem jest przede wszystkim surowiec z jakiego szafy te zostaną wykonane.

Można wybierać między innymi spośród:

  • tak zwanych płyt MDF, czyli drewnopochodnych płyt o różnej gęstości, jest to materiał niezwykle popularny;
  • drewna – drewno jest droższe od MDF, ale również zdecydowanie trwalsze i elegantsze;
  • płyt meblowych, czyli tak zwanych „sklejek” o różnej grubości i fakturze.

To z czego w końcu najlepiej ta szafa

Meble ze sklejki pomimo często niskiej ceny i atrakcyjnego wyglądu nie cieszą się dobrą opinią, jeżeli chodzi o ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Są łatwo dostępne nawet w supermarketach jako gotowe a nie na wymiar.

Meble z płyt typu MDF to już kompromis pomiędzy sklejką a solidnym drewnem. Jest ona chętnie wybierana, ze względu na bardzo estetyczny wygląd, szeroką gamę kolorystyczną mebli oraz cenę oscylującą pomiędzy tanią sklejką a klasycznym drewnem.

Szafy na wymiar wykonane z drewna pamiętać możemy jeszcze z czasów kiedy byliśmy mali. Wiele z nich służyło i służy do dziś – przez pokolenia. Nie tylko dlatego, że kiedyś nie istniała dla nich alternatywa. Drewno w porównaniu z innymi wymienionymi jest stosunkowo trwałym surowcem, przy czym obecnie istnieją coraz nowsze sposoby zabezpieczania go, co jeszcze lepiej rokuje na przyszłość drewnianych wyrobów.

Eleganckie, funkcjonalne i trwałe szafy na wymiar w Olsztynie wykona zatem najlepiej profesjonalny stolarz.

Szafy na wymiar z Olsztyna na płaszcze i kurtki

Odzież wierzchnią również coraz chętniej chowamy do szafy, zamiast odwieszać na wieszak w przedpokoju. Pomieszczenie prezentuje się wówczas zdecydowanie lepiej. Każdy olsztyński stolarz wykonując porządną i mocną szafę na ubrania wierzchnie będzie wiedział, że musi ona być co najmniej na siedemdziesiąt centymetrów głęboka, ponieważ tego typu odzież zazwyczaj jest szersza niż typowe swetry, koszule czy bluzki.

Jeśli chodzi o głębokość konkretnych szaf, ze względu na ich przeznaczenie, warto także zaufać fachowcowi. A to tylko jeden z licznych aspektów czyniących tego rodzaju meble o wiele bardziej pożądanymi niż gotowe zestawy dostępne w sklepach.