Klimatyzacja do dużego domu

Początkujące osoby, które decydują się na założenie klimatyzacji we własnym mieszkaniu, bardzo często zastanawiają się, na które rozwiązanie najlepiej się zdecydować. Żeby klimatyzacja mieszkaniowa była komfortowa i idealnie spełniała swoją funkcję, należy wziąć pod uwagę uwarunkowania bryły budynku, rozkładu pomieszczeń oraz kilku innych czynników.

Jaką klimatyzację najlepiej wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem do każdego domu lub mieszkania będzie klimatyzator ścienny typu split. Jednostka wewnętrzna takiego urządzenia będzie montowana na ścianie, którą wybierzemy. Natomiast zewnętrzna jednostka najczęściej montowana jest na balkonie. W niektórych przypadkach montażu trzeba dokonać na dachu lub w piwnicy.

Klimatyzacja do dużego domu powinna spełniać trzy najważniejsze warunki:

  • być cicha w pracy,
  • energooszczędna,
  • zapewniać odpowiedni nawiew chłodnego powietrza,
  • lub ogrzewać pomieszczenie.

Czy można klimatyzator zamontować na suficie?

Jeżeli w naszym mieszkaniu nie mamy możliwości, aby zamontować klimatyzator na ścianie, dobrym rozwiązaniem będzie ten, który można zamontować do podwieszanego sufitu. Wtedy warto poszukać klimatyzatora kasetonowego, który wytwarza powietrze i rozchodzi się na 4 strony, aby zapewnić komfort nawiewu równomiernie w całym pomieszczeniu.

Innym świetnym urządzeniem jest klimatyzator kanałowy, który działa podobnie do tradycyjnego, tyle że wprowadza nawiew ze ściany albo z sufitu. W tym przypadku chłodne lub ogrzane powietrze będzie rozprowadzane do pomieszczenia specjalnymi kanałami zakończonymi wylotem z estetyczną kratką.

Czy marka przy wyborze klimatyzacji ma znaczenie?

Oczywiście zawsze przy wyborze odpowiedniej klimatyzacji decydujemy się głównie własnym komfortem. Urządzenie takie musi być cicho, aby nie przeszkadzać podczas snu a dodatkowo energooszczędne, aby nie powodować wysokich rachunków za prąd.

Dobrze jest wybrać klimatyzację u sprawdzonego producenta, który zaoferuje nam również serwis gwarancyjny.