Jakie pokrycie dachu wybrać na dom?

Zakończeniem budowy każdego domu jest odpowiedni dach. Musi on zagwarantować ochronę przed deszczem, ale również silnym wiatrem i słońcem. Dodatkowo musi być odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak burze czy wichury. Dobrze dopasowane pokrycie dachowe może również dodać uroku nieruchomości.

Kiedy należy wybrać pokrycie dachu?

Wybierając dachy Białystok powinniśmy poświęcić czas już na etapie projektowania budynku i konstrukcji. Można będzie wtedy dokładnie ustalić wszystkie niezbędne czynniki, które wpływają na wybór odpowiedniego pokrycia dachowego.

Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę:

  • budżet, jakim dysponujemy,
  • kąt nachylenia dachu,
  • kształt dachu,
  • estetykę.

Najpopularniejszymi pokryciami dachu są:

  • blachodachówki,
  • dachówki ceramiczne,
  • dachówki betonowe.

Dlaczego właściciele nieruchomości w Białymstoku wybierają dachówki ceramiczne?

Inwestorzy budujący domy w Białymstoku decydują się na ceramiczne dachówki, ponieważ charakteryzują się wysoką odpornością na opady, silne podmuchy wiatru, wilgoć, a także promieniowanie UV. Dodatkowo cechują się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia mechaniczne.

Dach wykonany z ceramicznych dachówek jest również izolatorem termicznym. Latem nie pozwala na nadmierne nagrzewanie budynku, a z drugiej strony zimą pomaga zapobiegać uciekaniu ciepła z domu. Niestety ich największym minusem jest to, że są ciężkie i bardzo drogie.

Uniwersalne zasady podczas zakupu pokrycia dachowego.

Wybierając odpowiednie pokrycia dachowe, warto mieć świadomość tego, że nie każdy rodzaj dachówki będzie odpowiedni na każdy dach. Wybór odpowiedniego dachu, warto omówić z doświadczonym architektem z Białegostoku albo instalatorem.

Należy także dokładnie zwrócić uwagę na nachylenie dachu, kształt połaci oraz izolacyjność i dźwiękoszczelność. Dopiero na samym końcu możemy zdecydować o wyborze odpowiedniego koloru i innych aspektach wizualnych.