Jak wybrać najlepsze okna plastikowe?

meble kuchenne białystok

Najpopularniejsze w naszym kraju są okna plastikowe, które bardzo często są wybierane przez klientów prywatnych, ale również biznesowych. Są one tak często kupowane, ponieważ charakteryzują się najniższą ceną spośród możliwych i łatwo jest je utrzymać w czystości. Dodatkowo okna Białystok dostępne są w różnych kształtach czy kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdej elewacji.

Najważniejsze zalety okien plastikowych to:

  • precyzyjne wykonanie,
  • wysoka trwałość,
  • odpowiednie wymiary,
  • łatwość konserwacji,
  • duży wybór kolorów,
  • bardzo niska cena,
  • możliwość produkcji okna na wymiar.

Na co zwrócić uwagę kupując okna w Białymstoku?

Najważniejszym czynnikiem, na który zwraca uwagę każdy klient jest oczywiście bardzo dobra izolacyjność cieplna okna. Dlatego każdy profil okienny ma specjalną budowę komorową, w której znajduje się konkretna liczba komór.

Producenci oferują okna z liczbą komór od trzech do ośmiu. Im więcej komór będzie miało okno, które chcemy zakupić, to tym lepsze będzie miało właściwości cieplne. Kiedyś najpopularniejsze były okna trójkomorowe, w dzisiejszych czasach natomiast najlepsze są pięciokomorowe albo ośmiokomorowe.

Jak sprawdzić izolacyjność okien?

Producenci muszą na każdym oknie umieścić informację, która jasno mówi o współczynniku przenikania ciepła. Im wartość będzie mniejsza, to tym mniej ciepła będzie z naszego domu uciekać.

Bardzo ważny jest ten współczynnik, kiedy decydujemy się na wybór dużych okien do miejsca, które narażone jest na częste podmuchy wiatru. Należy sprawdzić współczynnik szyby i ramy okiennej.

Wersje kolorów i kształtów okien plastikowych

Kiedyś, jakieś 10 lat temu, można było zakupić okna PCV tylko w kolorze białym. Natomiast obecnie istnieje bardzo szeroka oferta różnych kolorów i kształtów.

Dodatkowo same ramy okienne mogą być oklejone lub malowane. Niektórzy również decydują się na to, aby zakupić okna, które mają inny kolor od zewnątrz i inny od wewnątrz, aby pasować do aranżacji wnętrza oraz elewacji domu.