Bramy garażowe z Białegostoku – solidne i funkcjonalne

solidne bramy garażowe w Białymstoku

Pod pojęciem „brama garażowa” nie mieszczą się już obecnie tak popularne przez dekady drewniane drzwi, podobne do tych stosowanych również do niedawna w budynkach gospodarczych takich jak na przykład obora, stajnia czy chlewik.

Wraz z upływem czasu drzwi, zarówno te w mieszkaniach dla hodowlanych zwierzaków jak i dla mechanicznych rumaków, powstają z coraz solidniejszych materiałów. Dzięki nowoczesnym technologiom współczesne bramy garażowe stają się także coraz bardziej funkcjonalne i wygodne w obsłudze – zupełnie tak, jak same auta.
Do niedawna pilot kojarzył się raczej z „oblatywaczem”, kapitanem samolotu lub opiekunem grup wycieczkowych, ewentualnie – z narzędziem do zdalnej obsługi telewizora. W obecnych czasach pojęcie pilota do bramy garażowej nikogo już nie dziwi. I bardzo dobrze – życie nabiera tempa i wszelkie udogodnienia w nim są mile widziane.

Rodzaje bram garażowych

Bramy do garaży, jak same garaże, występują w różnych rozmiarach, ale nie tylko rozmiar jest jednym z głównych wyznaczników w ich przypadku. Bramy garażowe dzielą się także ze względu na:

  • bramy uchylne,
  • bramy segmentowe – zwane inaczej sekcyjnymi,
  • bramy rolowane – zwane również żaluzjowymi,
  • bramy rozwieralne.

Możliwości w tym zakresie jest zatem kilka. Jaki typ bramy wybrać do swojego garażu? – oto jest pytanie. Zazwyczaj kierować będziemy się przy tym usytuowaniem garażu. Zupełnie inna brama będzie bowiem odpowiednia do garażu stojącego na posesji bądź stanowiącego część jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a inna – do garaży szczególnie w dużych miastach, znajdujących się nierzadko bezpośrednio przy ulicy.

Białostockie bramy garażowe – do małych i dużych garaży

Białystok to zarówno duże miasto, jak i okolica otoczona licznymi domami jednorodzinnymi a także typu „bliźniak”. Właśnie dlatego spróbujemy poniżej zrobić przynajmniej elementarny przegląd rodzajów bram odpowiednich dla różnych typów garaży.

Bramy garażowe uchylne są chyba najbardziej uniwersalne, a zatem i popularne. Ich wyjątkową zaletą jest to, że podczas otwierania zajmują niewiele miejsca podczas otwierania. Idealne są dla posiadaczy pewnego odcinka wolnego miejsca przed budynkiem garażu. Jest ono niezbędne do tego, aby drzwi mogły swobodnie unieść się i wysunąć bez większych przeszkód.

Bramy garażowe segmentowe występują w dwóch wariantach: zazwyczaj są one górne, ale mogą być też jako boczne. Znakomicie sprawdzą się w odwrotnym do poprzedniego przypadku – kiedy miejsca przed garażem praktycznie brak i wyjeżdża się z niego bezpośrednio na ulicę.

Zapewniają także większą szczelność pomieszczenia i sprawdzą się wyśmienicie w przypadku garaży ogrzewanych. Tutaj jednak niezwykle bacznie trzeba zwracać uwagę na wentylację – zwłaszcza podczas ładowania akumulatora i tym podobnych czynności.

Bramy garażowe rolowane są nieco rzadziej spotykane. Mają one swoje niewątpliwe plusy jakimi są:

  • zajmowanie najmniejszej przestrzeni,
  • ich kupno oraz montaż – za każdym razem od razu z napędem.

Bramy garażowe rozwieralne – to już prawie zabytek. Ale właśnie takie marzą się także niektórym współczesnym kierowcom. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom białostoccy rzemieślnicy przygotowują je na zamówienie. Nie zawsze jednak można tego typu „archaiczne” dwuskrzydłowe modele wyposażyć w elektryczny napęd.

Sprawdź ofertę bram garażowych firmy WAWRUK z Białegostoku na stronie: https://wawruk.pl/oferta/bramy/bramy-garazowe/

Czasem słońce, czasem deszcz

Coraz częściej wybierane są bramy garażowe z napędem elektrycznym. Jest to rozwiązanie wygodne i funkcjonalne, ponieważ niezależnie od pogody można dostać się do środka bez konieczności opuszczania auta, co przez kilka dekad było niemożliwe. Nowoczesnym kierowcom niestraszne zatem ani silne słońce, ani deszcz. A na spacer udają się oni wyłącznie wtedy, kiedy mają ochotę.