Powiększanie ust kwasem hialuronowym plusy i minusy

modelowanie ust kwasem

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Jak każdy zabieg ma on swoje zalety jak i wady. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić zarówno jedne i drugie. Przed napisaniem tego tekstu rozmawiałem z kilkoma kobietami, które poddały się powiększaniu ust w ostatnim czasie. To właśnie na tych rozmowach oparty jest ten artykuł. Kobiety te są w różnym przedziale wiekowym od 25 do 58 lat. Mają też różne powody poddania się temu zabiegowi. Zabiegi wykonywane były w różnych gabinetach na terenie naszego kraju.

Plusy powiększania ust kwasem hialuronowym

Niemal jednogłośnie wszystkie panie spytane o największą zaletę tego zabiegu wskazały natychmiastowy efekt. Kolejną bardzo ważną kwestią wskazaną przez kobiety jest mała inwazyjność zabiegu i brak rekonwalescencji. Panie bardzo ceniły sobie to, że jednego dnia mają zabieg, a drugiego idą normalnie do pracy. Pytając co jeszcze przeważyło nad zdecydowaniem się na tą metodę padło kilka różnych odpowiedzi, ale jak spytałem czy same bezpieczeństwo miało jakiś wpływ, odpowiedzi bardzo mnie zaskoczyły. Z różnych źródeł wiem, że kwas hialuronowy jest bezpieczny i o ile stosujemy sprawdzone preparaty, wystąpienie skutków ubocznych jest mało prawdopodobne. Pytane panie wcale nie brały tego pod uwagę? Tylko dwie interesowały się tym przed wizytą u lekarza. Spytałem, czy jakby prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych skutków było wyższe zdecydowały by się na ten zabieg? Wszystkie odpowiedziały, że tak. Inne zgłaszane plusy to niska cena, prostota zabiegu czy jego dostępność. Kilka pań bardzo zachwalało też konkretne salony, ale tą część pominę, żeby nie robić kryptoreklamy. (Więcej informacji o powiększaniu ust https://kwel-med.pl/medycyna-estetyczna/twarz/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym/)

Minusy powiększania ust kwasem hialuronowym

Przeglądając różne artykuły na temat minusów powiększania ust kwasem hialuronowym można najczęściej spotkać takie jak możliwość wystąpienia efektów ubocznych w postaci grudek czy asymetrii, nienaturalny wygląd ust w razie błędnie przeprowadzonego zabiegu itp. Moje rozmówczynie jednak wcale nie zwracały na to większej uwagi. Według nich największym minusem jest krótki czas utrzymywania się efektów i konieczność częstego powtarzania zabiegu. Niektóre panie wskazały też wysoką cenę. W tej kwestii jednak zdania były podzielone jednym, cena była niska innym zbyt wysoka jak na trzydziestominutowy zabieg.

pielęgnacja ust

Podsumowanie

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kobiety z którymi rozmawiałem największą wagę przywiązywały do jak najlepszego efektu. Nie zwracając większej uwagi na bezpieczeństwo czy rodzaj stosowanego środka. Wyolbrzymiały zalety pomijając wady. Jest to co najmniej niepokojące i prowadzić może do nadużyć ze strony gabinetów medycyny estetycznej. Moja rada korzystajmy z renomowanych i sprawdzonych miejsc.