Co to znaczy mieszkanie pod klucz?

nowoczesne żaluzje Białystok

Przeglądając różne oferty dotyczące nieruchomości, bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem mieszkanie pod klucz. Praktycznie we wszystkich krajach europejskich opcja ta jest już standardem i w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Mieszkanie pod klucz najczęściej oznacza to, że zostało gruntownie wykończone i jest gotowe do natychmiastowego zamieszkania.

Decydując się na takie mieszkanie mamy:

  • położone podłogi,
  • pomalowane ściany,
  • wykończone wszystkie pomieszczenia,
  • zamontowane szafy wnękowe,
  • a nawet często ustawione meble.

Czym różni się mieszkanie w stanie deweloperskim od mieszkania pod klucz?

Decydując się na gotowe mieszkanie pod klucz mamy ten komfort, że od razu możemy się do niego wprowadzić. Czasami jest ono od razu umeblowane.

Wybierając w Białymstoku nieruchomość w stanie deweloperskim, jest to dom w stanie surowym, który wymaga całkowitego wykończenia. W takim przypadku otrzymujemy dom z tynkami na ścianach i wylewkę betonową.

Czy opłaca się w Białymstoku kupić wykończone mieszkanie?

To czy opłaca się kupić gotowy dom do zamieszkania zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także możliwości finansowych. Bardzo często dla wielu klientów jest to znacznie atrakcyjniejsza forma, ponieważ nie trzeba załatwiać dodatkowo spraw związanych z wynajęciem firmy, która wykończy wszystkie pomieszczenia. Dlatego jest to przede wszystkim oszczędność czasu.

W Białymstoku będziemy mogli zamówić od dewelopera w pełni wykończoną nieruchomość, która została wykonana z wysokiej jakości materiałów i mamy wtedy pewność, że taki budynek będzie nam służył przez kilkadziesiąt lat.

Dla kogo dobrym rozwiązaniem jest wykończone mieszkanie?

Dom gotowy do zamieszkania jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na szukanie firm budowlano-remontowych i nie znają się na wykończeniach. Dodatkowo nie chcą ponosić żadnych kosztów związanych z wynajęciem architekta wnętrz, ponieważ deweloperzy mają tę usługę wliczoną w cenę mieszkania.